10 Kasım’da Harf Devrimi’ni eleştiren Erdoğan’a Atatürkçü tarihçiden jet yanıt!

Atatürkçü tarihçi Sinan Meydan Erdoğan'a sosyal medya hesabından yanıt verdi. 

Atatürk’ün ölümünün 81. yılı dolayısıyla Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından düzenlenen anma töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Cumhuriyetimize en büyük katkıyı başında bulunduğum hükümetler yapmıştır. Biz bu kavramın lafla istismarını yapmadık” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada Harf İnkılabını eleştirdi.

Erdoğan 10 Kasım’da Atatürk’ü eleştirdi!

Erdoğan Harf İnkılabı’na ilişkin şunları söyledi:

“Harf devrimiyle adeta her şeyin sıfırlandığını eklediğimizde elbette ülkemiz okuma-yazma oranının çok düşük olduğu bir dönem yaşadı ama bunun suçunu Osmanlı’ya yüklemek bir bühtandır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözlerine yanıt gecikmedi.

Atatürkçü tarihçi Sinan Meydan Erdoğan’a sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Meydan, “Harf devrimi öncesi resmi verilere göre okur yazar oranı yüzde 10’du. Gerçekte yüzde 10’un da altındaydı. Osmanlı’dan Cumhuriyete geçilirken 40 bin köyün 35 bininde okul yoktu. Harf devrimiyle artan okur yazar oranı 91 yıl sonnra bugün yüzde 90’ı buldu” dedi.

9 YORUM

 1. Dünyada 1 milyarın üzerinde müslüman arapça kullanmıyor .Ozaman onları nüslüman saymıyormuyuz. İlla müslüman olmak için arapça harf şartmı.Arapç harfler Kur-anla gelmedi putlara taptıkları zamanda bu harfler vardı.Yani arapça Allahın dili değil.

 2. Dünyada 1 milyarın üzerinde müslüman arapça kullanmıyor .Ozaman onları nüslüman saymıyormuyuz. İlla müslüman olmak için arapça harf şartmı.Arapç harfler Kur-anla gelmedi putlara taptıkları zamanda bu harfler vardı.Yani arapça Allahın dili değil.

 3. Sizin istediğiniz İslam değil
  İstediğiniz cahil halk kitlesi
  Ama dıj güçler size onu bırakmaz
  Örnek istersen Kürtler e bak
  Ama ülke dışındaki
  Ne de sefiller
  Sizide onlar gibi buruşturup
  Çöpe basıcaklar
  Liyakatsiz Osmanlı artıkları

 4. Harf devrimide diğer devrimler gibi İslam karşıtı idi…devrim için devrimleri devirmek gerek… İslam a yalnış yapan Kamal Ataturkde olsa bir müslüman yanlış yapmıştır diyebilmeli… Koruma kanunu kalkmalı objektif elestirilmeli

  • Sizin istediğiniz İslam değil
   İstediğiniz cahil halk kitlesi
   Ama dıj güçler size onu bırakmaz
   Örnek istersen Kürtler e bak
   Ama ülke dışındaki
   Ne de sefiller
   Dizide onlar gibi burusturup

 5. Har devrimi. Bir devrim evet tarihi unutturma devrimi.
  Okuma yazmayı artırdığı bir safsada. Harf devrimi olmasaydı okuma yazma latin alfabesine ıranla daha falza artardı.

  Dedem okuma yazma (osmanlıca) bilirken, 1940-42 doğumlu annem va babam okuma yazma bilmez.. Binlerce onbinlerce insasımız gibi. Neden.

 6. yaw arkadaş hala hazmedemiyorlar.ne karın ağrınız var sizin.nedir bu düşmanlığın sebebi.dilleri de harfleride yaratan ve milletlere ayıran ve bu milletlere bu dilleri ve harfleri veren ALLAH tır.ALLAHIN BİZİ BU VESİLELER İLE SINADIĞINI NE ÇABUK UNUTUYORLAR.Dileseydi yalnızca arapça harfler ve tek dil olurdu.ALLAHA KARŞI GELDİKLERİNİN FARKINDALARMI.İnsana düşen görev KURAN ise mesele din ise KURANI KENDİ DİLLERİNE ÇEVİRİP ANLAMALARI VE UYGULAMALARIDIR.ALİ İMRAN 142. ayet ALLAH KENDİ YOLUNDA BÜYÜK BİR ÇABA HARCADIĞINIZI GÖRMEDEN VE ALLAH YOLUNDA HARCAMADAN CENNETE GİREBİLECEĞİNİZİMİ ZANNEDİYORSUNUZ DİYOR.VE İSLAMDA KADERE İMAN VAR.TÜRKİYENİN KADERİNDEDE ATATÜRK VARDI.NEYİ HAZMEDEMİYORSUNUZ.

  • allah harfleri neden o kadar geç verdi insan 2.000.000 yıldır var harfler zorlasan çivi alfabesi falan 4000 yıldır var geriye kalan milyonlarca yılda allah nie bizi adamdan saymadı ? ayrıca allah neden hepimize farklı farklı harfler verip bizi birbirimize düşürüyor ki ? saçmalama allahını seviyorsan …

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Abdüllatif Şener’de Erdoğan’a: Eski bir arkadaşı olarak uyarıyorum, hiç yorma kendini, başın ağrır!

Eski AKP kurucularından ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerinin Hazine'ye devredilmesinin büyük bir hata olacağını söyledi. “Erdoğan'a eski bir arkadaşı olarak tavsiyem, yanlış işlerle uğraşıp başına bela almasın” diyen CHP'li Şener, “Tayyip Erdoğan'ın bankalara ve paralara çok özel merakı var. Bu yüzden nerede bir para kaynağı varsa Tayyip Erdoğan oraya uzanıyor” dedi.

İmamoğlu’na açılan davada video skandalı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Ordu Valisi'nin kendisine hakaret edildiği iddiasıyla açtığı davanın ilk duruşması yapıldı. Mahkeme hakimi duruşmada video kaydını izletti ve İmamoğlu'nun Vali Yavuz'a yönelik, 'vali itlik yapmıştır' dediğinin duyulduğunu tutanağa geçirtti. İmamoğlu'nun avukatı tanıklar dinlenilmeden ifadelerin tutanağa geçirilmesinin, "önceden görüş bildirmeme ilkesine" aykırı olduğu ve hakimin tarafsızlığını şüpheye düşürdüğü gerekçesiyle reddi hakim talebinde bulundu.

AKP’den CHP’nin İş Bankası hisselerine ilişkin açıklama

AKP Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, CHP'nin İş Bankası'nda bulunan hisselerinin hazineye devri tartışmalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Bir ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ AKP’dir açıklaması da SP liderinden

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un, 'FETÖ'nün siyasi ayağı' tartışmalarında AKP'yi işaret etmesi ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha açık bir şekilde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın adını zikretmesinin ardından, benzer bir açıklamasa da SP lideri Temel Karamollaoğlu'dan geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine Rusya’dan yalanlama: Putin böyle bir emir vermedi

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Rusya'nın en üst düzey asker kadrosunun Libya'da Wagner'e bağlı güçleri bizzat yönettiği' yönündeki açıklamalara yanıt verdi.
209,676BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et