10 Kasım’da Harf Devrimi’ni eleştiren Erdoğan’a Atatürkçü tarihçiden jet yanıt!

Atatürkçü tarihçi Sinan Meydan Erdoğan'a sosyal medya hesabından yanıt verdi. 

Atatürk’ün ölümünün 81. yılı dolayısıyla Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından düzenlenen anma töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Cumhuriyetimize en büyük katkıyı başında bulunduğum hükümetler yapmıştır. Biz bu kavramın lafla istismarını yapmadık” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada Harf İnkılabını eleştirdi.

Erdoğan 10 Kasım’da Atatürk’ü eleştirdi!

Erdoğan Harf İnkılabı’na ilişkin şunları söyledi:

“Harf devrimiyle adeta her şeyin sıfırlandığını eklediğimizde elbette ülkemiz okuma-yazma oranının çok düşük olduğu bir dönem yaşadı ama bunun suçunu Osmanlı’ya yüklemek bir bühtandır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözlerine yanıt gecikmedi.

Atatürkçü tarihçi Sinan Meydan Erdoğan’a sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Meydan, “Harf devrimi öncesi resmi verilere göre okur yazar oranı yüzde 10’du. Gerçekte yüzde 10’un da altındaydı. Osmanlı’dan Cumhuriyete geçilirken 40 bin köyün 35 bininde okul yoktu. Harf devrimiyle artan okur yazar oranı 91 yıl sonnra bugün yüzde 90’ı buldu” dedi.

9 YORUM

 1. yaw arkadaş hala hazmedemiyorlar.ne karın ağrınız var sizin.nedir bu düşmanlığın sebebi.dilleri de harfleride yaratan ve milletlere ayıran ve bu milletlere bu dilleri ve harfleri veren ALLAH tır.ALLAHIN BİZİ BU VESİLELER İLE SINADIĞINI NE ÇABUK UNUTUYORLAR.Dileseydi yalnızca arapça harfler ve tek dil olurdu.ALLAHA KARŞI GELDİKLERİNİN FARKINDALARMI.İnsana düşen görev KURAN ise mesele din ise KURANI KENDİ DİLLERİNE ÇEVİRİP ANLAMALARI VE UYGULAMALARIDIR.ALİ İMRAN 142. ayet ALLAH KENDİ YOLUNDA BÜYÜK BİR ÇABA HARCADIĞINIZI GÖRMEDEN VE ALLAH YOLUNDA HARCAMADAN CENNETE GİREBİLECEĞİNİZİMİ ZANNEDİYORSUNUZ DİYOR.VE İSLAMDA KADERE İMAN VAR.TÜRKİYENİN KADERİNDEDE ATATÜRK VARDI.NEYİ HAZMEDEMİYORSUNUZ.

  • allah harfleri neden o kadar geç verdi insan 2.000.000 yıldır var harfler zorlasan çivi alfabesi falan 4000 yıldır var geriye kalan milyonlarca yılda allah nie bizi adamdan saymadı ? ayrıca allah neden hepimize farklı farklı harfler verip bizi birbirimize düşürüyor ki ? saçmalama allahını seviyorsan …

 2. Har devrimi. Bir devrim evet tarihi unutturma devrimi.
  Okuma yazmayı artırdığı bir safsada. Harf devrimi olmasaydı okuma yazma latin alfabesine ıranla daha falza artardı.

  Dedem okuma yazma (osmanlıca) bilirken, 1940-42 doğumlu annem va babam okuma yazma bilmez.. Binlerce onbinlerce insasımız gibi. Neden.

 3. Harf devrimide diğer devrimler gibi İslam karşıtı idi…devrim için devrimleri devirmek gerek… İslam a yalnış yapan Kamal Ataturkde olsa bir müslüman yanlış yapmıştır diyebilmeli… Koruma kanunu kalkmalı objektif elestirilmeli

  • Sizin istediğiniz İslam değil
   İstediğiniz cahil halk kitlesi
   Ama dıj güçler size onu bırakmaz
   Örnek istersen Kürtler e bak
   Ama ülke dışındaki
   Ne de sefiller
   Dizide onlar gibi burusturup

 4. Sizin istediğiniz İslam değil
  İstediğiniz cahil halk kitlesi
  Ama dıj güçler size onu bırakmaz
  Örnek istersen Kürtler e bak
  Ama ülke dışındaki
  Ne de sefiller
  Sizide onlar gibi buruşturup
  Çöpe basıcaklar
  Liyakatsiz Osmanlı artıkları

 5. Dünyada 1 milyarın üzerinde müslüman arapça kullanmıyor .Ozaman onları nüslüman saymıyormuyuz. İlla müslüman olmak için arapça harf şartmı.Arapç harfler Kur-anla gelmedi putlara taptıkları zamanda bu harfler vardı.Yani arapça Allahın dili değil.

 6. Dünyada 1 milyarın üzerinde müslüman arapça kullanmıyor .Ozaman onları nüslüman saymıyormuyuz. İlla müslüman olmak için arapça harf şartmı.Arapç harfler Kur-anla gelmedi putlara taptıkları zamanda bu harfler vardı.Yani arapça Allahın dili değil.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Meclis’te Alevi önergesi kavgası… MHP’lilerden ‘git’ diyen Tanrıkulu’na ‘it’ saldırısı

TBMM Genel Kurulu’nda, HDP Grubunun Alevilere yönelik gerçekleşen sistematik saldırıların detaylı olarak araştırılması için Meclis başkanlığına verdiği araştırma önergesinin görüşülmesi sırasında tartışma yaşandı.

Ali Babacan cephesinden AKP çıkışı: ‘Hasmı olmayacağız’

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Ali Babacan cephesinden AKP'ye karşı izlenecek tutum hakkında açıklama geldi.

‘Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın’ önergesi reddedildi

Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın önergesi TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylamada reddedildi.

Erdoğan – Trump görüşmesine ilişkin Beyaz Saray’dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Donald Trump’la bir araya geldi.

Ceren Özdemir cinayetinin katil zanlısı böyle yakalandı! Linç girişimi…

Ordu'nun Altınordu ilçesinde 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in bıçaklı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin bir şüpheli yakalandı.
210,621BeğenenlerBeğen
4,583TakipçilerTakip Et