0 Oramiral’den çok konuşulacak Sözcü tweeti

Balyoz Davası'na tepki olarak Donanma Komutanlığı'ndan istifa eden Oramiral Nusret Güner, "FETÖ'nün yaptığı ihaneti açıkladığım söyleşiyi tek yayınlayabilen gazete SÖZCÜ" diyerek, yapılan haksızlıklara ve atılan iftiralara isyan etti.

208,674BeğenenlerBeğen
7,634TakipçilerTakip Et

2011-2013 yılları arasında Donanma Komutanı olarak görev yapan Oramiral Nusret Güner sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, “FETÖ’nün yaptığı ihaneti açıkladığım söyleşiyi 4 gün boyunca manşetten yayınlayabilen tek gazete SÖZCÜ, FETÖ’cü olabilir mi? HAYIR… 2013’te TSK’ya kurulan kumpası protesto ve halkı bilgilendirmek için istifa ettiğimde, sadece SÖZCÜ yer verdi” diyerek Sözcü’ye destek verdi.

Güner, aynı söyleşiyi o dönemde başka gazetelere de verdiğini ancak yayınlanmadığını da belirtti.

Güner bir başka tweetinde ise Hürriyet Gazetesi’nin birinci sayfasının paylaşarak  “% 51 (?) HÜRRİYET İLE GURUR DUYUYOR! 19 Mayıs ve Sözcü’ye operasyon, 2 çevrecinin öldürülmesinin yanında hafif kalmış” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Salgına nispeten daha hazırlıklı yakalandık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi'nin koronavirüs salgını konulu olağanüstü video konferans zirvesinde konuştu. Erdoğan, "Görünmez düşmana karşı zor bir savaş yürütüyoruz. " dedi.

“Zırnık yok” dediği için gözaltına alınan Gülseven: Başımıza cühela takımı musallat olmuş, kurtulmadan gün yüzü yok!

Independent Türkçe yazarı Hakan Gülseven, Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesini, ceza infaz kanununda yapılması beklenen düzenlemeyi ve gözaltına alınma sürecini gazeteci Çağdaş Gökbel’e değerlendirdi.

Davutoğlu’ndan ‘gizli af’ eleştirisi: Rüşvet alan çıkacak, gazeteci yatacak! Bunu kamu vicdanı kabul eder mi?

Ahmet Davutoğlu, "İlke yok, gizli af var. Devlete karşı suçlarda değil, rüşvet, çete, yolsuzluk suçları için tahliye var. Bu yasada zimmet, gasp, rüşvet, irtikap affediliyor" ifadelerini kullandı.

CHP’li Turan Aydoğan “majestelerinin yargısı” deyip Sedat Peker’in firarını hatırlatınca AKP’liler kudurdu

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan Meclis kürsüsünde infaz paketine yönelik eleştiriler dile getirince AKP sıralarından tepkiler yükseldi. Yargı'daki hukuksuzlukları vurgulamak için "majestelerinin yargısı" ifadesini kullanan Aydoğan'a AKP'liler müdahale etmeye çalıştı. 
208,674BeğenenlerBeğen
7,634TakipçilerTakip Et